TR | EN  

Animasyon Filmler

Hollanda

 

Yaş Grubu: 4 yaş ve üzeri

Etkinlik Süresi: 35 Dakika

*Sözsüz

Hollanda’nın en prestijli film festivallerinden Klik Amsterdam Animasyon Festivali’nin özel seçkisi Atta Festival işbirliği ile Türkiye’de!

Çocukların aileleri ile birlikte kaliteli zaman geçirebilecekleri eğlenceli ve sözsüz kısa animasyon filmler ile seyirciler yaratıcılığın sınırlarının zorlandığı özel bir seçkiyi deneyimliyorlar.

 

Film Özetleri

 

Fotoğraf

Ormanın ortasındaki açıklık, hayvanları doğal ortamlarında fotoğraflamak için ideal konum gibi gözükmektedir ve iyi niyetli günübirlik gezmeye gelmiş bir çift de bu ortamın keyfini çıkarmaya çalışacaktır.

 

Çöp

Pan ve Li, savaştan kaçan iki mülteci faredir. Hayatlarını riske atıp, bir dizi tünelden geçerek denize ulaşmaya çalışırlar. Tünelin sonuna vardıklarında, elde ettikleri ödül de büyük olur; kendilerini yığınla yiyeceğin çöpe atıldığı bir mutfakta bulurlar. Burası onlar için gerçek bir cennettir! Peki gerçekten öyle midir?

 

Pofuduklar

Pofuduklar saklambaç oynayarak güzel bir gün geçiriyor.

 

Düzelt Beni

19 yaşındaki Esra treni kaçırdığında, zaman geçirmek için akıllı telefonunda hıza dayalı, bol ışıklı, parıltılı bir oyun oynamaya başlar. Klasik bir oyun küpü de onun dikkatini kendine çekmeye çalışacaktır.

 

Sabaku

Balıkçılın en yakın arkadaşı Bizon artık yaşlanmıştır ve daha fazla hareket edecek hali kalmamıştır. Gezgin bir kuş olan Balıkçıl’ın yeni bir arkadaş bulması gerekmektedir. Farklı türlerden hayvanlarla arkadaşlık kurmaya çalışan Balıkçıl kısa sürede bunun o kadar da basit olmadığını keşfeder. Ancak her ne kadar yolu engellerle dolu da olsa, Balıkçıl başarıya ulaşana kadar durmamakta kararlıdır.

 

Caminandes

Koro isimli lama, ıssız bir yolda karşıdan karşıya geçme konusunda bazı sıkıntılar yaşamaktadır. Hiçbir şeyin farkında olmayan bir Armadillo ise herhangi bir sıkıntı yaşıyormuş gibi görünmemektedir.

 

Panik

Marya, bir günlüğüne deniz kenarına tatile gitmeye karar verir. Yolda aklına onlarca endişe verici düşünce doluşur: ‘Ocağı kapattım mı? Peki ya ütüyü? Banyodaki musluk kapalı mıydı?” Bir şeyleri unuttuğuna dair hayali kaygılarının sonuçları zihninde felaket boyutlarına ulaşan Marya, en nihayetinde başına asıl belayı açan ‘aşırı paniğe meyilli kişiliğe’ dönüşür.

 

Yeni Mahsül

Bir çiftçi ve ailesi ürün yetiştirmek üzere uzaya çıkarlar, ama uzayda ürün yetiştirmek pek de kolay görünmemektedir. Tam bu işten vaz geçmeye karar verecekken, çok büyük bir sürprizle karşılaşırlar.

 

Şanssız Kedi

Küçük kuş kafesinde aniden ölünce, bütün gözler kediye döner. Her ne kadar şanssız kedi durumu düzeltmek için elinden geleni yapsa da durum giderek daha da kötüleşir.

 

Yoldaki Ayılar

Theo’nun en sevdiği şey, küçük sarı arabasıyla etrafta dolaşmaktır. Yol üzerinde duran bir ayı yüzünden geçirdiği kazadan sonra eski hayatına geri dönmek istese de dış dünyaya karşı giderek artan korkusu önünde büyük bir engel teşkil etmektedir.

Değerli katkılarıyla

Dutch Culture

 

İşbirliğiyle

 

Klik Animasyon Festivali

 

Mekan

Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi ve Akbank Sanat